El Greco – Wielka Grecka Uczta

Wczoraj mieliśmy okazję spróbować greckiej kuchni w El Greco Restauracja. Tuż przy wejściu zachwycił nas wyjątkowy statek pełen świeżych ryb. Pierwszy ogromny plus!
Dalej było jeszcze lepiej, kiedy otrzymaliśmy menu oprawione w materiałową mapę greckich wysp – plus numer dwa! Przechodząc do wrażeń kulinarnych, po miłym drobiazgu w postaci starterów z pastą z oliwek, dostaliśmy gorące przystawki – lindos,czyli warzywa zapiekane z serem feta oraz tradycyjne greckie pierożki ze szpinakiem i fetą w cieście filo. Pyszne, lekkie, idealnie doprawione – smak obu przystawek zaskoczył nas, głównie dlatego, że po tak nieskomplikowanych daniach nie spodziewaliśmy się takiej głębi smaków.
Jako danie główne wybraliśmy kotleciki z jagnięciny z serem halloumi, pitą i sosem tzaziki. Mięso było bardzo dobrze doprawione, idealnie ugrillowane.

Grecki wieczór uważamy za bardzo udany. Zarówno jedzenie, jak i wnętrze restauracji przywołały wspomnienia kreteńskich tawern, które mieliśmy okazję odwiedzić kilka lat temu. Na pewno wrócimy do El Greco jeszcze nie raz, a greckie smaki, które poznaliśmy, spróbujemy powtórzyć i stworzyć małą namiastkę Krety w naszej domowej kuchni

El Greco Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato