Mąką i Woda – oryginalna włoska pizza

Pierwsze spotkanie z Mąką i Wodą na Nocnym Markecie

Słyszeliśmy o tym miejscu już od dawna, jednak po raz pierwszy udało nam się spróbować ich pizzę dopiero niedawno na Nocnym Markecie. Wybraliśmy pizzę Pancetta e funghi – była naprawdę pyszna! Nie było już odwrotu, musieliśmy czym prędzej wybrać się na Chmielną, żeby wypróbować więcej smaków z regularnej karty.

Wizyta na Chmielnej

Lokal mieści się w bramie, więc trzeba albo znać to miejsce, albo sprawdzić wcześniej jak tu trafić. Wcale nie oznacza to, że jest tu mniej gości. Na szczęście udało nam się zarezerwować stolik na sobotni wieczór, inaczej pewnie byłoby ciężko o miejsce, bo lokal był praktycznie pełny. Pod względem obsługi absolutnie tego nie odczuliśmy, od razu poprosiliśmy o stolik na dworzu (rezerwacje są robione tylko w środku) i nie było z tą zmianą najmniejszego problemu.

Wybór dań był naprawdę ciężki – wszystko brzmiało dobrze. Ostatecznie wszyscy zdecydowali się na pizze, najważniejszy sprawdzian dla tego miejsca. Wybraliśmy ostrą pizzę Diavoli z pikantnym salami i chilli, białą pizzę bez sosu pomidorowego, za to z 4 rodzajami serów – Formaggi oraz Porco z szynką, rukolą i pomidorkami.

Każda z wybranych przez nas pizz była zupełnie inna w smaku, a jednocześnie ciężko było wybrać faworyta – wszystkie były równie dobre. Jeśli ktoś lubi pikantne pizze, to Diavoli jest świetnym wyborem, chociaż uwaga, bo jest naprawdę ostra. Dla mnie zdecydowanie Formaggi i Porco były świetne, smaczna serowa pizza o intensywnym smaku oraz druga ze świeżymi dodatkami, których było naprawdę dużo, a sos pomidorowy na pizzy był perfekcyjnie doprawiony, na dodatek wykonany z pomidorów, a nie z koncentratu.

Na uwagę zasługują również oryginalne piwa oraz pyszna lemoniada bazyliowa. Była naprawdę bardzo dobra, mogę ją śmiało polecić. Następnym razem na pewno przetestujemy pozostałe lemoniady z nadzieją, że będą równie smaczne 🙂

Przy następnej wizycie na pierwszy ogień pójdą na pewno przystawki oraz pasty – połączenia smaków w menu wydają się bardzo ciekawe, więc na pewno wrócimy po więcej nowych doświadczeń kulinarnych. Na pewno Mąka i Woda trafia do naszego top miejsc w Warszawie, gdzie można zjeść pyszną, oryginalną włoską pizzę.

Mąka i Woda Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

  • ‚Mąka i Woda’ mieści się całkiem blisko mojego biura i muszę stwierdzić, że obłożenie tam jest raczej ciągłe – nie bez przyczyny, pizza jest rewelacyjna. Nie wiedziałam, że bywają też na Nocnym Markecie. Koniecznie muszę się tam wybrać, nie tylko ze względu na pizzę!