Wielka gastroprzygoda w Alchemist Gastropub

Alchemist Gastropub od dłuższego czasu widniał wysoko na naszej liście miejsc do odwiedzenia, była już nawet jedna nieudana próba dotarcia tam, jednak zakończyła się odwołaniem rezerwacji. W sobotni wieczór nareszcie udało nam się wybrać na długo wyczekiwaną wizytę w Alchemist Gastropub i muszę Wam powiedzieć, że nie zawiedliśmy się! Wręcz przeciwnie – było pysznie!

Rozpoczęliśmy na spokojnie, od wyboru przystawek. Trio hummusów – klasyczny, z suszonymi pomidorami i z karmelizowaną cebulką z dodatkiem pysznego, ciepłego pieczywa przypominającego ciabattę. Wszystkie rodzaje past były naprawdę pyszne, ale jeśli miałabym wybierać, to zdecydowanie ten ostatni skradł moje serce – może dlatego, że było to nowe i rzadko spotykane połączenie smaków.
Przetestowaliśmy również trio tatarów – klasyczny w polskim wydaniu, azjatycki i włoski. I tutaj mam nie lada problem z wyborem najlepszego – każdy był zupełnie inny w smaku, a jednocześnie równie genialny. Dodatki w postaci kaparów, ostrej papryczki dodanej na wierzchu (pozwalało to samodzielnie regulować ostrość dania), czarnego sezamu czy bazylii były naprawdę rewelacyjne i zupełnie odmieniły klasyczny charakter tatara. Każdy z 3 smaków był zupełnie inny, a jednocześnie wszystkie były równie smaczne. Tatary okazały się strzałem w dziesiątkę i daniem, dla którego naprawdę warto odwiedzić Gastropub.

Po pysznych przystawkach przyszła pora na dania główne – zdecydowaliśmy się na pieczone żeberka w marynacie BBQ z aromatem whiskey, do tego wybraliśmy pieczone ziemniaki rozmarynowe i sałatkę colesław. Mięso było miękkie, bardzo dobrze zamarynowane, z dodatkiem dużej ilości sosu BBQ, co niestety nie zdarza się tak często jak powinno. Dzięki temu mięso nie było ani trochę suche i bardzo dobrze odchodziło od kości. Poezja!

Kolejnym daniem, które przetestowaliśmy, była kolejna wege propozycja z karty po hummusach czyli sałatka. Zamówiliśmy Summer Superfood Salad – bardzo zdrową i smaczną sałatkę m. in. z komosą ryżową, awokado, szpinakiem i grillowaną kukurydzą. Była naprawdę dobra, ze świeżą roszponką i szpinakiem, ogromną ilością dodatków, dzięki czemu spokojnie można było się nią najeść. Kukurydza była tak dobra, że śmiało mogłaby się znaleźć również jako dodatek do żeberek.

Gastropub szczyci się samoobsługową ścianą piwną, jednak z racji dużej ilości osób w sobotni wieczór, nie zdecydowaliśmy się na przetestowanie jej – do nadrobienia kolejnym razem! Wybraliśmy butelkowane piwo regionalne z dodatkiem słodu karmelowego Wąsosz. Okazało się wyjątkowo smaczne, bez charakterystycznej goryczki, za którą osobiście nie szaleję 😉 Było naprawdę smaczne i dobrze pasowało do dań, które wybraliśmy.

Alchemist Gastropub zaskoczył nas bardzo pozytywnie, zaczynając od ciekawego, nowoczesnego, nieco surowego wystroju, poprzez bardzo dobrą obsługę, aż po naprawdę pyszne przystawki i dania. Odkryliśmy nowe smaki w potrawach tak klasycznych jak tatar, dzięki kreatywnemu sposobowi przyrządzenia i podania. Jednocześnie polska wersja tatara czy klasyczna wersja hummusu były na najwyższym poziomie, nie brakowało im niczego. To samo możemy powiedzieć o żeberkach i sałatce.
Alchemist jest zdecydowanie idealnym miejscem zarówno dla prawdziwych mięsożerców, jak i dla wszystkich wege wielbicieli. Smakosze różnych gatunków piwa i pysznych drinków również znajdą coś dla siebie, chociaż ceny alkoholi nieco zahamowały nasze chęci do wypróbowania kolejnych regionalnych smaków – ceny w piwnej ściance kończyły się bodajże na 29 zł. Oferta jest zmienna, dlatego nie znajdziemy w menu listy piw ze ścianki.

Na pewno do Gastropubu wrócimy jeszcze nie raz, zwłaszcza, że naprawdę rzadko się zdarza, żeby wybierając 4 dania z karty mieć problem ze wskazaniem najlepszego – wszystkie trzymały równy, bardzo wysoki poziom. I za to właśnie najbardziej polecamy Gastropub. Mam nadzieję, że przy kolejnych podejściach do nowych dań w menu nasza opinia nie ulegnie zmianie i będziemy mogli w przyszłości polecać Wam więcej tego typu miejsc, z których wychodzi się najedzonym i szczęśliwym, z poczuciem super spędzonego wieczoru, dobrze wydanych pieniędzy i odkryciem nowych kombinacji smakowych 🙂

The Alchemist Gastropub Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato